YKS-YGS Çıkmış Sorular ve Cevapları (TYT ve ATY) - Sorubizden

YKS-YGS Çıkmış Sorular ve Cevapları (TYT ve ATY)

YKS Çıkmış Sorular ve Cevapları (TYT ve ATY)  bu yazımızda yer alıyor . YKS çıkmış sorularını paylaşan kurum ÖSYM olduğundan aşağıdaki linklerde ÖSYM sitesine yönlendirme vardır. YKS çıkmış sorularının pdf haline ve cevap anahtarına linklerden yıllara göre ayrılmış vaziyette ulaşabilirsiniz .

YKS Çıkmış Sorularını Çözmenin Ehemmiyeti Nedir ?

Çıkmış soruların önemini anlatmaya geçmeden evvel bu aşamaya ne vakit gelebiliriz ondan bahsetmek istiyorum. Sınavlara çalışmalarımızı nasıl yaparız sorusuna naçizane tavsiyelerimizi bir diğer yazımızda anlatmaya çalıştık isterseniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Kısaca bahsetmek gerekirse gireceğiniz sınavlar hakkında nasıl bir çalışma yöntemi gerekir bunu belirleyebilmek için evvela bu sınava ait soruları bir analiz etmek gerekiyor . Bunu niçin öneriyoruz çünkü sınavda hangi konuların daha ağırlıkta sorulduğunu yahut hangi konulardan ne kadar detaya inildiğini ve buna göre bizim ne kadar derine inip çalışmamız gerektiğini bu şekilde belirleyebiliriz.

Sınava  başlamadan önce yapılacak bir analiz sizleri gereksiz detaya girmekten veya üstünkörü çalışmaktan uzak tutacaktır. Neye nasıl çalışmamız gerekir buna karar verdikten sonra gerisi planlı bir halde çalışmaktan ibarettir. Bu da YKS Çıkmış Sorularını analiz edince daha kolay bir hale geliyor.

Tabi Çıkmış sorular kadar kendi kaynaklarınızdan ve Türkiye Geneli deneme sınavlarından da soru çözmeniz sınavda zaman yönetimi ve daha çok sınav benzeri soru görmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır.

YKS Çıkmış Sorular Hakkında

ÖSYM’nin ”Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz” şeklindeki açıklamasına binaen soruların pdf formatları kendi sunucumuzda bulundurulmayıp linkler vasıtasıyla ÖSYM sitesine yönlendiriyoruz .

İşte YKS Çıkmış Sorular (Son 5 yıl TYT AYT ve YDT)

TYT-YGSAYT-LYSYDT

 

 

 

 

Sitemizde çıkmış sorularla birlikte Bölümlerin atama taban puanlarını görebilir , puan hesaplamaları yapabilir , online soru çözüm sayfalarımızda sınav benzeri sorular çözebilir ve bizim yapmış olduğumuz youtube soru çözüm videolarını da izleyebilirsiniz . Youtube’da  kurduğumuz sayfada çıkması muhtemel başlıklı tarih ve coğrafya soru çözümleri ve detaylı açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz . Videoları dinledikten ve genel bir konu tekrarı yaptıktan sonra YKS Çıkmış Soruları çözmek sizin için çok faydalı olacaktır. İyi çalışmalar . Sağlıcakla kalın ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir