Makine Mühendisliği Atama Taban Puanları 2020/1 Atamaları - Sorubizden

Makine Mühendisliği Atama Taban Puanları 2020/1 Atamaları

Makine Mühendisliği Atama Taban Puanları 2020/1 – Kpss Makine Mühendisliği Atama Sayıları 2020/1  belli oldu. İşte Kpss Merkezi Lisans Atamaları detaylar .

2018 yılında Kamu Personeli seçme sınavına (Kpss) giren milyonlarca aday tercihlerini yaptılar ve yeterli puanı alan kişilerin atamaları yapıldı. Kpss merkezi atamaları sonucunda  kaç puan ile kapattı? Kaç adet kontenjan açıldı Makine Mühendisliği Atama Puanları en düşük ve en yüksek puanları nedir bunların cevaplarını bu yazımızda hazırladık.

Kpss diye bilinen Kamu personeli seçme sınavı, memuriyet için olmazsa olmazlardandır. Kpss’ye giren adaylar yeterli puanları alırlar ve atamaları beklerler. Bu atamalar yılda iki kez olmak üzere toplam 4 atama gerçekleşir. Bu bahsettiğimiz atamalar merkezi atamalardır. Açıktan alım denilen bir başka alım daha yapılmaktadır ki bu alım için de yine KPSS puanı aranmakla birlikte kurumların isteğine göre yabancı dil (YDS) puanı ve yazılı yada sözlü mülakatlar da yapılabiliyor. Yazımızda esas eğilmek istediğimiz mevzu Makine Mühendisliği atama puanları en yüksek ve en düşük atama puanlarını sizlerle paylaşmak.

Şu ana kadar 2018 KPSS puanı ile 3 adet merkezi atama gerçekleştirildi. Bunlar 2018/2 alımları ,2019/1 alımları ve 2019/2 alımları. Bu atamalar mühendislik gibi çift yıllarda yapılan Kpss sınavları ile alım yapan bölümler için bu şekildedir. Yapılan son alım olan 4. alım ise 2020/1 Kpss Lisans Atamaları olarak gerçekleşti.

Makine Mühendisleri  tercihlerini yaparlarken 4639 nitelik kodunu kullanmaktalar. Bir başka deyişle şartlarında bu nitelik kodlarını bulunduran kurumlara başvuruda bulunabilirler. Bu nitelik kodlarının yanında herhangi bir lisans programından mezun olanları niteleyen kod (4001) ile de lisans mezunları kurumlara başvuruda bulunabilirler.

Kpss Lisans Mühendislik Atamaları – En Yüksek ve En Düşük Puanlar

Makine mühendisleri kurumlara merkezi alımla değişik pozisyonlarda atanabilmekteler. Bu kadrolardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Stajyer Aim Memuru
  • Memur
  • Mühendis
  • Bilgisayar İşletmeni

Biz bu listede Makine Mühendisliği lisans mezunu adayların Mühendislik kadrosu en yüksek ve en düşük puanlarıyla hangi kuruma atandıklarını listeledik.

Makine Mühendisliği Atama Taban Puanları  (2020/1)

Makine Mühendisliği atama taban puanları 2020/1 Kpss Merkezi alımları
Makine Mühendisliği atama taban puanları 2020/1 Kpss Merkezi Lisans Mühendislik Alımları

Detaylı istatistikler için ÖSYM sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir