Makine Mühendisliği Atama Taban Puanları (2019/1)

Makine Mühendisliği Atama Taban Puanları (2019/1) ve Makine Mühendisliği Atama Sayıları belli oldu. (2019/1) Kpss Merkezi Atamaları ve 2018/1 ile 2019/2 Kpss Merkezi atamaları sonucu oluşan başarı sıralamaları liste halinde sizlere sunuldu. 2018 yılı Temmuz ayında yapılan KPSS sınavları sonucu alınan puanlara göre 2020/1 atamalarına kadar 4 kez merkezi alım yapılacaktır. Bunlardan 2. olan Kpss 2019 yılı birinci dönem alımlarında oluşan en düşük ve en yüksek Makine mühendisliği atama puanlarını yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

Kpss diye bilinen Kamu personeli seçme sınavı, memuriyet için olmazsa olmazlardandır. Kpss’ye giren adaylar yeterli puanları alırlar ve atamaları beklerler. Bu atamalar yılda iki kez olmak üzere toplam 4 atama gerçekleşir. Bu bahsettiğimiz atamalar merkezi atamalardır. Açıktan alım denilen bir başka alım daha yapılmaktadır ki bu alım için de yine KPSS puanı aranmakla birlikte kurumların isteğine göre yabancı dil (YDS) puanı ve yazılı yada sözlü mülakatlar da yapılabiliyor. Yazımızda esas eğilmek istediğimiz mevzu atama puanları en yüksek ve en düşük atama puanlarını sizlerle paylaşmak.

Şu ana kadar 2018 KPSS puanı ile 3 adet merkezi atama gerçekleştirildi. Bunlar 2018/2 alımları ,2019/1 alımları ve 2019/2 alımları. Bu atamalar mühendislik gibi çift yıllarda yapılan Kpss sınavları ile alım yapan bölümler için bu şekildedir. Yapılacak olan 4. alım ise 2020/1 olarak yapılacak. Atama tarihleri yılın Mart ve Ağustos aylarına denk gelmektedir.Bu yıl (2020) ise koronavirüs sebebiyle ertelenen Kpss sınavları sonrası alımların hangi ayda yapılacağı belirsiz durumda.

Makine Mühendisleri  tercihlerini yaparlarken 4639 nitelik kodunu kullanmaktalar. Bir başka deyişle şartlarında bu nitelik kodlarını bulunduran kurumlara başvuruda bulunabilirler. Bu nitelik kodlarının yanında herhangi bir lisans programından mezun olanları niteleyen kod (4001) ile de lisans mezunları kurumlara başvuruda bulunabilirler.

Makine Mühendisliği Atama Puanları – En Yüksek ve En Düşük Puanlar

Makine mühendisleri kurumlara merkezi alımla değişik pozisyonlarda atanabilmekteler. Bu kadrolardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Stajyer Aim Memuru
  • Memur
  • Mühendis

Biz bu listede Makine Mühendisliği lisans mezunu adayların Mühendislik kadrosu en yüksek ve en düşük puanlarıyla hangi kuruma atandıklarını listeledik.

Makine Mühendisliği Atama Taban Puanları  (2019/1)


Makine Mühendisliği atama taban puanları - Kpss 2019/1 Merkezi lisans mühendislik alımları
Makine Mühendisliği atama taban puanları – Kpss 2019/1 Merkezi lisans mühendislik alımları

 

Listelerdeki veriler ÖSYM-YÖK-YÖKATLAS tarafından paylaşılan güncel verilerdir. Tercihlerinizi yaparken lütfen ÖSYM-YÖK verilerini göz önüne alarak yapınız.
Özet
Makine Mühendisliği Atama Puanları
Yazı
Makine Mühendisliği Atama Puanları
Tanım
Makine Mühendisliği Atama Puanları KPSS 2019/1 Dönemi için belli oldu. Bu atamalarda en düşük ve en yüksek Makine Mühendisliği Atama Puanlarına bakıldığında en düşük 87.190 puanla Makine ve Kimya Endüstrisi ve en yüksek 93.412 ile DHMİ Genel Müdürlüğü 'ne (Ankara) atamaları gerçekleşmiştir.
Yazar
Yayıncı
sorubizden.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir