Kpss Önlisans Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss Önlisans konuları nelerdir ve soru dağılımları nasıldır? Kpss Önlisans konuları ile lisans konularının arasında çok fazla bir fark bulunmamaktadır . Kpss lisans olsun önlisans yada ortaöğretim konuları olsun hemen hemen birbirinin çok benzeri konular. 

Kpss Önlisans Konuları Kaynaklarımız Nelerdir ? 

Konu paylaşımlarında kaynaklarımız ÖSYM’nin liselerde, açıköğretimlerde, ünversitelerde kullandıkları kaynaklardan ibarettir. Kpss sınavlarına dair paylaşımlarda bulunurken sınava nasıl çalışılır , strateji belirleme yöntemleri , kullanabileceğiniz kaynaklar gibi yazılarımıza da buradan göz atabilirsiniz ?

Kpss Önlisans Soru Sayısı Nedir ?

Genel Kültür ve  Genel Yetenek olarak iki grup soruları 60+60 olmak üzere toplam 120 sorudan ibarettir. Genel Yetenek dersleri Türkçe ve Matematik , Genel Kültür dersleri de Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık derslerini kapsamaktadır.

Türkçe ve Matematik dersleri 30’ar sorudan oluşmaktadır. Tarih 27 , Coğrafya 18 , Vatandaşlık 9 ve Güncel Bilgiler 6 soru olmak üzere yekün 60 Genel Kültür tarafı sorularıdır.  

Bu derslerden Tükçe paragraf bilgisi ve dilbilgisi konuları olarak genellenebilir. Kpss Türkçe konuları ,Kpss Matematik konuları lisans konularında olduğu gibidir. Kpss Tarih konuları , Kpss Coğrafya ve Vatandaşlık konuları da aşağıda tab sayfa şeklinde paylaşılmıştır. İşte Kpss önlisans konuları ve soru dağılımları

Kpss Önlisans Konuları ve Soru Dağılımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir