Kpss Lisans Konuları 2021 ve Soru Dağılımları

Kpss 2021 Lisans Konuları ve Kpss 2022 Soru Dağılımını sizler için toparladık. İşte Kpss Konuları ve Soru Dağılımları 2022 Detayları. 

Kpss Lisans konuları , önlisans ve ortaöğretim konularından çok ayrı değiller. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun adaylar kpss lisans sınavı için başvuruda bulunabilirler. Kpss lisans sınavları her yıl yapılmakla beraber adaylar bölümlerine göre tercihlerini 2 yılda 4 defa olmak üzere veya yılda iki kez olarak yapabilmekteler. Örneğin A grubu olarak bilinen öğretmenler her yıl bu sınava girip tercihlerini yapabilirlerken B grubu olarak adlandırılan Mühendislik mezunları adaylar ise 2 yılda (çift yıllarda) yapılan sınavlara giriyorlar ve diğer sınava kadar geçen bu iki yıllık sürede toplam 4 atama dönemine katılabiliyorlar.

Kpss Lisans Konuları ve Soru Dağılımları

Kpss konularında kaynak her zaman olduğu gibi ÖSYM ‘dir. Öğretmenler de konularını anlatırlarken lise , açıköğretim kaynaklarını baz alıyorlar . Müfredata giren yada çıkan konuları da yine ÖSYM kaynakları belirliyor. Türkçe Matematik Tarih Coğrafya Vatandaşlık ve Güncel Bilgiler derslerini kapsayan Kpss Lisans sınavları için konu dağılımlarını listede veriyor olacağız.

Kpss Lisans konuları ve soru dağılımları (Genel Kültür – Genel Yetenek) 2021-2022

120 soruluk kpss sınavlarında soru dağılımları ;Türkçe dersi için 30 , matematik + geometri dersleri için 30 , tarih dersi 27, coğrafya 18 soru ve vatandaşlık dersi için 9 soru sorulmaktadır. Son olarak güncel bilgiler olarak da 6 adet soru sorulmaktadır.

Ösym’nin bu sınav için verdiği süre 130 dk. 130 dakika böylesine hız gerektiren bir sınav için gerçekten bazen yetmeyebiliyor. Bunun için özellikle Türkçe dersi paragraf çözümleri için taktikleri Rüştü hocanın videolarından öğrenebilirsiniz. Dil bilgisi için ise Önder hocayı tavsiye ediyorum.  Faydalı linkler ve buna benzer tavsiyelerimiz için yazımıza buradan bir göz atsanız iyi olur 🙂

Yukarıdaki linkteki yazımızın özeti Kpss lisans konu çalışmalarınızı bitirdikten sonra tarih ve coğrafya dersi için buradan konu tekrarı yapabilirsiniz. Konu tekrarları da bitince artık çokça soru çözmek gerekmekte. Tarih dersi için online soru çözmek isterseniz buraya tıklayınız. Türkiye Geneli deneme sınavları da sınavdan önce mutlaka çözülmeli ve çıkmış soruları da çözerek sınav hazırlık sürecini tamamlamalısınız.

Kpss lisans kaç soru vardır dağılımlarını bu şekilde belirttikten sonra Ösym lisans için hangi konulardan soru soruyor bir de ona bakalım.

İşte Kpss Lisans Konuları 2021 ve Soru Dağılımları 2022

Özet
Kpss 2022 Konu ve Soru Dağılımları
Yazı
Kpss 2022 Konu ve Soru Dağılımları
Tanım
Kpss Soru Dağılımları 2022 ve Kpss Konuları listemizde bulunmaktadır. Kpss Konu Dağılımları ve bunlara bağlı soru dağılımları Kpss Sınavları için önemli bir detaydır. Kpss Matematik konuları ve Soru dağılımları , Türkçe konu ve soru dağılımları ayrıca Kpss Tarih Konuları ve Soru dağılımları listemizde bulunmaktadır.
Yazar
Yayıncı
sorubizden.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir