Kpss Genel Yetenek Derslerine Nasıl Çalışmalı? - Sorubizden

Kpss Genel Yetenek Derslerine Nasıl Çalışmalı?

Kpss Genel Yetenek dersleri nelerdir?

Kpss Genel Yetenek dersleri için bir çalışma planı yazısı yazmak istedim.

Kpss genel yetenek dersleri Türkçe ve Matematik derslerinden oluşmaktadır. Her bir dersten 30 adet olmak üzere toplam 60 soru çıkacaktır.

Çoğu arkadaşımız hangi derse nasıl çalışmalıyım sorusunu kendine soruyordur ve bununla ilgili birçok ders çalışma planı paylaşımı vardır. Ben size bu yazımda Kpss Genel Yetenek yani Matematik ve Türkçe dersleri ile alakalı nasıl bir yol izlediğimi anlatmak istiyorum. Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık ve Güncel Bilgiler ile alakalı önerilerime de buradan ulaşabilirsiniz.

Genel Yetenek – Matematik dersinde soru çözümü çok önemli !

Arkadaşlar Matematik dersi için söyleyebileceğim en önemli nokta konu anlatımı kısa bir süre içinde bitirildikten sonra konu ile alakalı olabildiğince çok çözümlü soru çalışması yapmalısınız. Soru bankaları ile daha sonraki

evrelerde haşır neşir olursunuz. Çünkü öncelikle sorulara yaklaşım yöntemlerini gerek kitaplardan gerekse izleyeceğiniz videolardan öğrenmek gerekiyor. Önceki yazılarımda da belirttiğim üzere ÖSYM’nin KPSS genel yetenek Matematik konuları için nasıl soruyor hangi konulara ağırlık veriyor ince bir analiz yaptıktan sonra konu çalışması ve soru çözüm işine başlıyoruz. Konu eksikleri olan arkadaşlar ise öncelikle anlatımı yalın ve eğlenceli olan bir Matematik öğretmeninden dersleri imkanları var ise videodan izleyerek halletmelerini öneririm . Kitaplardan çalışmak da bir yöntem tabi ki fakat ben video anlatımının daha faydalı ve kalıcı bir öğrenme sağladığını düşünüyorum. Konu çalışmasını tamamladıktan sonraki aşama ise tamamlanan konu ile alakalı çözümlü soruları detaylı bir şekilde incelemek çok faydalı olacaktır. Ve son olarak da sınava kadar soru bankalarından binlerce farklı soru çözmek olacaktır.  Kolay gelsin , Mevla yardımcınız ola..

 Genel Yetenek – Türkçe dersi için vaktinizi yönetmeyi öğrenin !

Yine her sınavda olduğu gibi Kpss için de Türkçe dersi çok mühim bir yer tutmakta. Kpss Genel Yetenek bazında Türkçe Dersi konuları için burayı inceleyin. Türkçe dersi sözel bir ders olduğundan ve okuma anlama üzerine kurulu olduğundan biraz yorucu bir ders olarak

görülebilir. Belki de bu durum biz sayısal öğrenciler için bu şekildedir. Türkçe soruları içerisinde paragraf oranı fazlaca olduğu için okumanın önemi tartışılmaz. Ama sınav süresi de göz önünen alındığında bu okuma işini olabildiğince hızlı yapmak gerekiyor. Bu yeteneği kazanmak da yine çok paragraf sorusu çözerek oluyor. Çoğu Türkçe öğretmeninin tavsiyesi üzere günlük 10-12 paragraf sorusunu detaylı inceleyerek çözebilirseniz zaten yöntemleri siz kendiniz göreceksiniz. Allah yardımcınız olsun arkadaşlar.

Sonuç olarak Kpss2021,

Matematik dersi için önce konu çalışıp daha sonra çözümlü sorulara ve son olarak da soru bankası ile soru çözmeye yönelmenizi istiyorum.

Türkçe dersi için ise Dilbilgisi konularına hızlıca bakıp soru çözüm videolarını izlemenizi , paragraf için de taktikleri öğrenip bolca soru çözmenizi öneriyorum.


youtube kanalımıza buradan erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir