Kpss 2021 kitap önerileri ve Kpss Lisans 2021 kitapları - Sorubizden

Kpss 2021 kitap önerileri ve Kpss Lisans 2021 kitapları


Kpss 2021 kitap önerilerimiz nelerdir ? En çok soru tutturan Kpss kitap tavsiyeleri , Kpss önlisans kitap önerileri,kpss lisans 2021 kitap tavsiyeleri nelerdir sorularının cevabını onlarca yayın inceleyen birisi olarak vermek istiyorum. Kpss sınav çalışmalarına başlamadan önce sınava gireceklere tavsiyeler başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Kpss 2021 kitap önerileri için kriterlerlerimiz

Kitap önerileri verirken dikkat ettiğimiz temel nokta bu kitapları bizzat test etmiş olmak diyebilirim. Kitapların gerek konu anlatımı gerekse örnek soru çözümleri ve test sorularını detaylı olarak inceledik ve böyle bir kaynak paylaşımı yapmaya karar verdik. Önereceğimiz kaynakları her ders için ayrı ayrı vereceğiz. Kitapların ücretlerini ve içeriğin yoğunluğunu da hesaba katarak sizlere başarıyı getireceğini düşündüğümüz Kpss 2020 kitap önerileri aşağıdadır.

Kpss 2021 kitap önerileri

Kpss gibi sınavlarda sıkı çalışmakla birlikte hangi kaynaklardan çalıştığımız da çok önemli bir konu. Öyle kaynaklar var ki sorulan sorularla sadece öğrenciyi zorlamak amaçlanmış , gereksiz birçok detay üzerinde durulmuş. Çünkü amaç yeter ki bir soru bankası çıksın da soruların içeriği çok da mühim değil. Ama öyle kaynaklar da var ki sınava kişiyi çok güzel hazırlayan aldığı paranın hakkını verecek kaynaklar da var .Şimdi isterseniz Kpss 2020 kitap önerilerine bakalım.

Türkçe Kitap Önerileri

Kpss 2020 Türkçe kitap önerisi için daha önceki yıllarda verdiğim öneriler gibi Rüştü hocanın Türkçe konu anlatım videolarını kendi çekimlerinden(instagram) izlemenizi tavsiye ederim ve soru bankası kitaplarını çözmenizi öneririm . Özellikle Rüştü hocanın paragraf sorularında verdiği taktikleri kaçırmayın arkadaşlar. Kısa ve doğru sonuca ulaştıracak o taktikler sınavda hız kazanmanıza da yardımcı olacaktır. Rüştü hocanın yayınlarına ve detaylı incelemesine yine aynı isimle (Rüştü hoca) aratarak ulaşabilirsiniz. Bir başka Kpss Türkçe kitap önerim ise benim hocam kanalından dinleyebileceğiniz Öznur hocanın video dersleri olabilir.Kpss 2021 video ders notlarını temin etmek için ise burayı ziyaret edebilirsiniz. Türkçe için konu anlatımları standart olsa da soru çözümü için Rüştü hocanın paragraf ve dilbilgisi kitabı , pegem yayınevi , Benim hocam yayınevi ve tabi ki türkiye geneli deneme sınavlarını çözmek sizi öne geçirecektir.

Matematik Kitap Önerileri

Kpss 2021 Matematik dersi için önerilebilecek çok sayıda kitap var. . Konu anlatımı ve soru bankası için yedi iklim matamatik alanında bence işi biraz daha önde götürüyor. Konu anlatım videoları için ise yine benim hocam kanalına bakabilirsiniz . İlyas hoca gayet güzel ve temelden başlayarak anlatıyor. Eğer bir miktar matematik temeliniz varsa sadece soru çözüm videolarını izlemenizi tavsiye ediyorum. Ben ne yaptım diye sorarsanız eksik olduğumu düşündüğüm birkaç konuyu inceledikten sonra Türkiye geneli deneme sınavlarıyla ve çıkmış sorularla çok sayıda soru çözmeye gayret ettim. Ve kaynak tavsiyesi olmasa da önerebileceğim bir diğer durum matematik için ; soru çözümü yaparken asla acele edip hemen çözümüne bakmayın çözene kadar kafa yorup o soruya uğraşın ;)Matematik adına ne öğrendiysem matematik sorularına karşı olan inatçılığım sayesinde öğrendim.

Kpss Tarih Kitap Önerileri

Kpss 2021 için tarih dersinin konu sayısı bakımından fazla olması sebebiyle çalışmaya başlanacak kaynaklar çok önem arz ediyor. Tarih dersi ,tarihe ilgisi olmayanlar için çalışmanın zulüm olabalieceği bir ders. Bu sebeple önerilerimi yaparken ders anlatımını eğlenceli hale getiren ve sınava yakın sorular ve konular üzerinde duran hocaları tavsiye etmeye çalışacağım. Kimisi kitaptan çalışarak çok güzel işler başarabilir kimisi ise videolardan dinleyerek başarıya ulaşır. Her iki durumdaki bireyler için Kpss 2021 tarih kitap önerilerim aşağıdadır.

Arkadaşlar Kpss 2021 tarih kitap önerisinde tek geçeceğim kaynak Tarihin pusulası kitabı olacaktır. İsmail Adıgüzel hocanın kitabı olan tarihin pusulası kitabı konu anlatımıyla ve sayfanın yanında bulunan çıkması muhtemel soruları ile kpss önlisans 2021 için de kpss lisans için de yeter ve de artar niteliğinde bir kitaptır. Önerebileceğim diğer yayınlar da Doktrin yayınlarının tarih kitabı  ,benim hocam yayınlarının tarih kitabı da gerçekten gayet başarılı. Tarih dersi için video dinlemek isterseniz özet niteliğinde hoca webde youtube sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Ramazan Yetgin hoca da tarih konu anlatımında ilk sıralarda akla gelen isimlerdendir. Ben tarih için daha çok özet videoları ve soru çözüm videoları dinledim. Sınırlı sayıdaki bazı konuları ise Tarihin pusulası kitabından ve benim hocam tarih video ders notlarından çalıştım diyebilirim. Bunlara ek olarak Cavit ardıç hocanın ve Aydın Yüce hocanın özet niteliğinde hızlı tekrar videolarını da dinledim arkadaşlar.

Coğrafya Kaynak Tavsiyeleri

Kpss coğrafya kaynak önerisi için de tarih dersinde olduğu gibi tek kaynağın size yeteceğini düşünüyorum. Tabi burada tek kaynak konu anlatımı için yeterli . Soru çözümünü olabildiği kadar çok yapmak sizin faydanıza 🙂 Kpss coğrafya kitap önerim Mehmet Eğit hocanın konu anlatımlı kitabı olacaktır. Benim fikrime göre konu anlatımı için yeter de artar . Tabi bunun yanında kitaptan çalışmak yerine Mehmet Eğit hocanın ve Engin Eraydın hocanın videolarını dinlemeniz de şiddetle tavsiye edilir. Soru bankası için Mehmet Eğit hocanın Amiral Soru bankası kitabını öneririm . Bunların yanında daha fazla sayıda soru görmek için Türkiye Geneli deneme sınavlarını kesinlikle ihmal etmeyin derim ben . TG deneme sınavlarının güzel yanı en kaliteli ve sınava yakın sorular bu denemelerde çıkıyor.

Vatandaşlık Kitap Tavsiyeleri

Kpss kitap önerilerinde vatandaşlık dersi için Esra Özkan Karaoğlu hocanın video ders notlarını yeterli görüyorum. Kpss vatandaşlık videolarını izleme imkanınız yoksa da bu kitap yeterli olacaktır. Eğer videoları izleyip sonra da kitaptan tekrar yaparsanız aliyyül ala olacaktır. Vatandaşlık dersini videolardan takip etmek isterseniz yine çok renkli anlatımıyla Emrah Özkaraca hocanın da dinlenmesini öneririm. Soru bankası için ise yine bu bahsettiğim hocaların kitaplarını da online kitapçlardan temin edebilirsiniz

Güncel Bilgiler tavsiyelerimiz

Güncel bilgiler için sizinle paylaşabileceğim herhangi bir kitap kaynak olmasa da benim güncel çalışmalarım genelde sosyal medya üzerinden ve youtube paylaşımlarını izlemekle tamamlandı. Güncel bilgiler için not tutmanızı ve sınava yakın bir vakitte ( 1-2 ay ) onları gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Tabii Türkiye geneli deneme sınavlarında çıkan güncelleri de not etmeniz çok faydalı olacaktır.

Netice olarak

Arkadaşlar Kpss kaynak tavsiyelerimi yaparken bizzat kendi çalıştığım ve faydasını fazlasıyla gördüğüm kitaplar olmasına özen gösterdim. A yada B kitabevi kazansın diye değil de size ziyade faydayı sağlayacak kitapları burada paylaştım. Burada özellikle belirtmek istediğim mevzu sadece bu paylaştığım kitaplar size kafi gelir demek değil yada bu kitaplar size az gelir demek de değil . Sizin hedeflerinize göre oluşturduğunuz çalışma planınız size alınacak kitap adedi çözülecek soru sayısı anlamında da yol gösterecektir. Benim hedefim ve ulaşmak gereken puan 93-94 bandında olduğundan ben daha çok soru çözümüne yöneldim ve yukarıda bahsettiğim kaynakları kullandım. Sizlerin de  Kpss 2021 kitap önerilerimin faydasını görmeniz duasıyla hoşça kalın 🙂

Ayrıca Kpss 2022 Kitap Önerilerini buradan görebilirsiniz ..