Kpss Taban PuanlarıPuan HesaplamaDGS Taban PuanlarıYKS Taban Puanları

İnşaat Mühendisliği Atama Taban Puanları 2020/1 Atamaları

İnşaat Mühendisliği Atama Taban Puanları 2020/1 Atamaları

İnşaat Mühendisliği Atama Taban Puanları 2020/1 Atamaları 2020 Kpss sınavının yapılmasıyla birlikte 4. ve son atama olarak gerçekleştirildi. 2020 Kpss Lisans mühendislik atamaları gibi İnşaat Mühendisliği atamaları da 2 yılda toplam 4 atama dönemi olarak yapılıyor. 2018/2 ataması 2018 Kpss sınavlarından sonra yapılan ilk atama olarak adlandırılıyor. Sonrasında ikinci atama olan 2019/1 atamaları ve akabinde 2019/2 atamaları yapıldı. Bu atamalarda yerleşemeyen yada önceki atamalarda istediği kadro gelmediği için bekleyen adaylar 2020/1 Kpss merkezi atamasını beklemişlerdi. 2020 Kpss ile 2018 Kpss sınavları ile yapılan atamalar da son bulmuş oldu.

İnşaat Mühendisliği 2020/1 Atamaları istatistikler

İnşaat mühendisliği bölümü son atamaları 2020/1 kpss merkezi atamalarıyla son buldu ve en düşük , en yüksek puanlar da belirlendi. İnşaat Mühendisleri daha önceki atamalarda da olduğu gibi düz memurluk ,bilgisayar işletmenliği ve mühendislik gibi kadrolara başvurabiliyorlar. Bu atama sonucunda oluşan en yüksek puan ile atama 98.160 puanla Devlet hava meydanlarına olmuştur. 2018 Kpss neticesinde yapılan bu son atamada en düşük puanla yerleşen aday Harran Üniversitesine mühendislik unvanıyla atanmış oldu. Tabi burada verilen en düşük ve en yüksek puanlar mühendislik kadrosu için verilen puanlardır.

18 kişilik bir mühendis alımı oldu inşaat mühendisliği bölümü için . Bu alımlar üniversiteler , genel müdürlükler ve bakanlıklar tarafından yapılmıştır. Bu kurumlardan bazıları adaylardan özel şartlar isteyebilirlerken bazıları sadece Kpss Puanını göz önünde bulundurarak atamalarını yapmaktalar.

İnşaat Mühendisliği atama taban puanları ve nitelik kodları

İnşaat mühendisleri kadrolar belli olduktan sonra atanmak istedikleri kurumları tercih ediyorlar . Bu tercihler için kullanılan İnşaat Mühendisliği nitelik kodu 3221 ‘ dir. Bunun dışında tüm lisans mezunlarının da atama için kullanabileceği kadro kodu olan 4001 de yine İnşaat mühendisliği mezunları tarafından kullanılabilir .

Aşağıdaki listede İnşaat Mühendisliği atama puanlarını göreceksiniz yalnız bu listede memur ,işletmen atamalarını değil de yalnızca mühendislik unvanına yerleşen adayların puanlarını göreceksiniz. İşte sıralamalar.

İnşaat Mühendisliği Atama Taban  Puanları 2020/1 (Son atama)

İnşaat Mühendisliği atama taban puanları 2020/1 Kpss Atamaları

İnşaat Mühendisliği atama taban Puanları 2020/1 Kpss lisans Mühendislik atamaları

Listelerdeki veriler ÖSYM-YÖK-YÖKATLAS tarafından paylaşılan güncel verilerdir. Tercihlerinizi yaparken lütfen ÖSYM-YÖK verilerini göz önüne alarak yapınız.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Emekler çalınmasın !