Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atamaları- (2019/2) - Sorubizden

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atamaları- (2019/2)

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atama Puanları 2019/2 ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atama Sayıları belli oldu. Kpss Merkezi Atamalar ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2019/1 ve 2018/2 mühendislik atamaları da listenin sonunda. Bu atamalarda oluşan en düşük ve en yüksek puanlarına ait detaylar yazımızda.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği en düşük atama puanı ile yerleşen aday hangi kuruma yerleşti? Elektrik-Elektronik Mühendisi bireyler kurumlarda çeşitli işlerle uğraşmaktalar. Diğer Mühendisliklerle ve hususiyle Bilgisayar Mühendisliği ile yakından ilişkili olan bu bölüm 2018 Kpss merkezi alımlarında diğer mühendisliklere göre bir hayli yüksek sayıda kadro açtı. Bu kurumların da başında Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) gelmektedir.

Daha çok elektrik iletim dağıtım ve üretim şirketlerinde görev alan elektrik elektronik mühendisleri bu kurumlarda Trafo – Pano – Ölçü – İşletme-Bakım -Onarım gibi birçok birimde görev yapmaktalar. Bunun yanında elektronik tarafında da önemli sayıda mühendis çalışmaktadır.

2018 yılında Kamu Personeli seçme sınavına (Kpss) giren binlerce aday tercihlerini yaptılar ve yeterli puanı alan kişilerin atamaları yapıldı. Kpss merkezi atamaları sonucunda Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atama Puanları kaç puan ile kapattı? Kaç adet kontenjan açıldı Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atama Puanları en düşük ve en yüksek puanları nedir bunların cevaplarını bu yazımızda hazırladık.

Kpss Merkezi Atamaları

Kpss diye bilinen Kamu personeli seçme sınavı, memuriyet için olmazsa olmazlardandır. Kpss’ye giren adaylar yeterli puanları alırlar ve atamaları beklerler. Bu atamalar yılda iki kez olmak üzere toplam 4 atama gerçekleşir. Bu bahsettiğimiz atamalar merkezi atamalardır. Açıktan alım denilen bir başka alım daha yapılmaktadır ki bu alım için de yine KPSS puanı aranmakla birlikte kurumların isteğine göre yabancı dil (YDS) puanı ve yazılı yada sözlü mülakatlar da yapılabiliyor. Kpss sınavlarına giren adayların merkezi atama ile kamu kurumlarına – Kamu iktisadi teşebbüsleri (KİT) kurumlarına atamaları yapılır.

Şu ana kadar 2018 KPSS puanı ile 3 adet merkezi atama gerçekleştirildi. Bunlar 2018/2 alımları ,2019/1 alımları ve 2019/2 alımları. Bu atamalar mühendislik gibi çift yıllarda yapılan Kpss sınavları ile alım yapan bölümler için bu şekildedir. Yapılacak olan 4. alım ise 2020/1 olarak yapılacak. Atama tarihleri yılın Mart ve Ağustos aylarına denk gelmektedir.Bu yıl (2020) ise koronavirüs sebebiyle ertelenen Kpss sınavları sonrası alımların hangi ayda yapılacağı belirsiz durumda.

Elektrik Elektronik Mühendisleri  tercihlerini yaparlarken 4611 nitelik kodunu kullanmaktalar. Bir başka deyişle şartlarında bu nitelik kodlarını bulunduran kurumlara başvuruda bulunabilirler. Bu nitelik kodlarının yanında herhangi bir lisans programından mezun olanları niteleyen kod (4001) ile de lisans mezunları kurumlara başvuruda bulunabilirler.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atamaları- (2019/2) Taban Puanları – En Yüksek ve En Düşük Puanlar

Elektrik- Elektronik mühendisleri kurumlara merkezi alımla değişik pozisyonlarda atanabilmekteler.Memur – Mühendis kadroları bunlardan bazılarıdır. Aşağıda hazırlanan listede Elektrik Elektronik mühendislerinin sadece mühendislik kadrosuyla yapılan atamalarına yer verdik. Listede en düşük ve en yüksek puanları da görebilirsiniz.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atamaları Taban Puanları  (2019/2)

Elektrik-Elektronik mühendisliği 2019/2 atama taban puanları
Elektrik-Elektronik mühendisliği 2019/2 atama taban puanları- Kpss Merkezi Lisans Mühendislik atamaları
Listelerdeki veriler ÖSYM-YÖK-YÖKATLAS tarafından paylaşılan güncel verilerdir. Tercihlerinizi yaparken lütfen ÖSYM-YÖK verilerini göz önüne alarak yapınız.

Detaylı bilgiler için ÖSYM sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.