Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atamaları- (2019/1)

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atama 2019/1 Taban Puanları ve Kpss 2019/1 Atama Taban Puanları belirlendi. Bunun yanında yapılan üç atama (2018/2 ve 2019/2 Kpss Mühendislik merkezi atamaları) yazımızın sonunda liste halinde verilmiştir. 2018 yılında Kamu Personeli seçme sınavına (Kpss) giren milyonlarca aday tercihlerini yaptılar ve yeterli puanı alan kişilerin atamaları yapıldı. Kpss merkezi atamaları sonucunda Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atama Puanları kaç puan ile kapattı? Kaç adet kontenjan açıldı Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atama Puanları en düşük ve en yüksek puanları nedir bunların cevaplarını bu yazımızda hazırladık.

Kpss diye bilinen Kamu personeli seçme sınavı, memuriyet için olmazsa olmazlardandır. Kpss’ye giren adaylar yeterli puanları alırlar ve atamaları beklerler. Bu atamalar yılda iki kez olmak üzere toplam 4 atama gerçekleşir. Bu bahsettiğimiz atamalar merkezi atamalardır. Açıktan alım denilen bir başka alım daha yapılmaktadır ki bu alım için de yine KPSS puanı aranmakla birlikte kurumların isteğine göre yabancı dil (YDS) puanı ve yazılı yada sözlü mülakatlar da yapılabiliyor. Yazımızda esas eğilmek istediğimiz mevzu Elektrik-Elektronik Mühendisliği atama puanları en yüksek ve en düşük atama puanlarını sizlerle paylaşmak.

Şu ana kadar 2018 KPSS puanı ile 3 adet merkezi atama gerçekleştirildi. Bunlar 2018/2 alımları ,2019/1 alımları ve 2019/2 alımları. Bu atamalar mühendislik gibi çift yıllarda yapılan Kpss sınavları ile alım yapan bölümler için bu şekildedir. Yapılacak olan 4. alım ise 2020/1 olarak yapılacak. Atama tarihleri yılın Mart ve Ağustos aylarına denk gelmektedir.Bu yıl (2020) ise koronavirüs sebebiyle ertelenen Kpss sınavları sonrası alımların hangi ayda yapılacağı belirsiz durumda.

Elektrik Elektronik Mühendisleri  tercihlerini yaparlarken 4611 nitelik kodunu kullanmaktalar. Bir başka deyişle şartlarında bu nitelik kodlarını bulunduran kurumlara başvuruda bulunabilirler. Bu nitelik kodlarının yanında herhangi bir lisans programından mezun olanları niteleyen kod (4001) ile de lisans mezunları kurumlara başvuruda bulunabilirler.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atama Bilgileri

Elektrik- Elektronik mühendisleri kurumlara merkezi alımla değişik pozisyonlarda atanabilmekteler. Bu kadrolardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Stajyer Aim Memuru
  • Memur
  • Mühendis

Biz bu listede sadece mühendis kadrosuna atanan bireylerin en yüksek ve en düşük puanlarıyla hangi kuruma atandıklarını listeledik.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Atamaları Taban Puanları  (2019/1)


Elektrik - Elektronik Mühendisliği 2019/1 atama taban puanları
Elektrik – Elektronik Mühendisliği 2019/1 atamaları taban puanları – Kpss Merkezi lisans mühendislik alımları
Listelerdeki veriler ÖSYM-YÖK-YÖKATLAS tarafından paylaşılan güncel verilerdir. Tercihlerinizi yaparken lütfen ÖSYM-YÖK verilerini göz önüne alarak yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir