Kpss Taban PuanlarıPuan HesaplamaDGS Taban PuanlarıYKS Taban Puanları
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Açık
32°C
Ankara
32°C
Açık
Salı Parçalı Bulutlu
30°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
29°C
Perşembe Az Bulutlu
31°C
Cuma Parçalı Bulutlu
32°C

Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2020/1 Atamaları

Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2020/1 Atamaları

Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2020/1 Atama Taban Puanları ve Kpss 2020/1 Atama Taban Puanları belirlendi. Kpss Lisans mühendislik atamalarında Elektrik Elektronik Mühendisliği atamaları ilk sıralarda geliyor ve en fazla alım da Elektrik elektronik mühendisliği bölümünden oldu 2018 Kpss alımlarında. Tabi bu istatistik mühendislik merkezi alımları için geçerli . 2020/1 alımlarıyla da bir dönem daha sona erdi ve yeni Kpss sınavları yapıldı.

Elektrik – Elektronik Mühendisliği 2020/1 Atamaları

Hangi kurumlar alım yaptı ?

2018/2 , 2019/1 ve 2019/2 alımları sona erdi ve son olarak 2020/1 alımlarıyla 2 yılda bir alım yapan mühendislik bölümleri de son yerleştirmeleri aldı. Elektrik -Elektronik Mühendisliği alımlarının çoğunu Türkiye Elektrik İletim A.Ş ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş kurumları alıyor. Bu kurumların yanında bakanlıklar , üniversiteler ,genel müdürlükler de alım yapıyorlar.

Elektrik -Elektronik Mühendisliği bölümünden Elektronik mühendisliği ,  Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar da bazı kurumlara başvurabilirlerken sadece EEM bölümü mezunlarından alan kurumlar da var .

Elektrik – Elektronik Mühendisliği 2020/1 Atamaları Dil Şartı ?

Ösym’nin merkezi alımlarında öğrenciler şartsız koşulsuz olarak yeterli puanı almaları durumunda atanabilirlerken birtakım şartlar isteyen kurumlar da bulunmakta. Bu şartlar genelde Yabancı dil sınavı (YDS) oluyor . Bunun yanında mezun olunan bölüme göre meslek yeterlilikleri isteyen bu yeterlilikleri diploma sertifika ile kanıtlamalarını isteyen kurumlar da mevcut. Bir atama döneminde şart koşup  diğer dönemde şartsız alan kurumların da olduğunu söyleyelim .

Elektrik – Elektronik Mühendisliği Kpss 2020/1 Atama sayısal veriler

2018 Kpss Lisans sınavı sonrası alımlar yapıldı ve sonuncu alım olan 2020/1 alımında;

1222 kadro açıldı ve bu kadrolara karşılık 2582 kişilik kontenjan açıldı.

Tercih yapan aday sayısı ise  107546 kişi.

Bu adaylardan herhangi bir kadroya yerleşen sayısı 2579 kişi olarak belirlendi.

Son olarak bu 2579 kişi içerisinden Elektrik Elektronik mühendisliği bölümünden mezun ve mühendislik kadrosuyla bir kuruma yerleşen aday sayısı 46 kişidir.

Elektrik – Elektronik Mühendisliği atama sonucu hangi unvanlarda çalışabilir ?

Elektrik Elektronik mühendisleri kurumlara Mühendis ,Memur, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ,  Bilgisayar İşletmeni gibi unvanlarla yerleşebiliyorlar . Aşağıdaki listede ise mühendislik kadrosuna yerleşen adaylar bulunmakta. İşte Elektrik-Elektronik mühendisliği 2020/1 Atamaları – En düşük ve en yüksek sıralamalar listesi

Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2020/1 Atama Taban Puanları (Son atama)

Elektrik-Elektronik Mühendisliği atama taban puanları 2020/1 Kpss Merkezi alımları

Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2020/1 atamaları taban puanları 2020/1 Kpss Merkezi lisans mühendislik atamaları

Listelerdeki veriler ÖSYM-YÖK-YÖKATLAS tarafından paylaşılan güncel verilerdir. Tercihlerinizi yaparken lütfen ÖSYM-YÖK verilerini göz önüne alarak yapınız.
Yorumlar

  1. Derin dedi ki:

    Biz de bir gün atanacagiz inşallah..

    1. admin dedi ki:

      🙂

error: Emekler çalınmasın !