Bilgisayar Mühendisliği Atama Taban Puanları (2020/1)

Bilgisayar Mühendisliği Atama Taban Puanları (2020/1)-Kpss Merkezi Atamaları ve bunun yanında 2019/2 , 2019/1 ile 2018/2 mühendislik atamaları da listenin sonunda bulunuyor. İşte Bilgisayar Mühendisliği Atama Puanlarına ait detaylar.

2018 yılında yapılan Kpss sınavları neticesinde adaylar bir kuruma yerleşebilmek adına tercihlerini yaptılar ve 2020/1 yani son atamaya kadar 3 adet tercihte bulundular. Bu atamaların sonuncusu da 2020/1 Kpss Merkezi atmalarıdır. Bilgisayar  Mühendisliği Atama Puanları 2020 ve sıralamalar kaçta kaldı? Kaç adet kontenjan açıldı Bilgisayar Mühendisliği Atama Puanları en düşük ve en yüksek puanları nedir bunların cevaplarını bu yazımızda hazırladık.

Kpss diye bilinen Kamu personeli seçme sınavı, memuriyet için olmazsa olmazlardandır. Kpss’ye giren adaylar yeterli puanları alırlar ve atamaları beklerler. Bu atamalar yılda iki kez olmak üzere toplam 4 atama gerçekleşir. Bu bahsettiğimiz atamalar merkezi atamalardır. Açıktan alım denilen bir başka alım daha yapılmaktadır ki bu alım için de yine KPSS puanı aranmakla birlikte kurumların isteğine göre yabancı dil (YDS) puanı ve yazılı yada sözlü mülakatlar da yapılabiliyor. Peki son olarak Kpss Bilgisayar Mühendisliği Atama Taban Puanları nasıl oluştu ve sıralamalar nasıl sorusunun cevabına geçelim.

2018 Kpss sınavlarıyla birlikte 4 adet merkezi atama gerçekleştirildi ve bunun sonuncusu 2020/1 atamaları oldu. Bunlar 2018/2 alımları ,2019/1 alımları ve 2019/2 alımları. Mühendislik gibi çift yıllarda yapılan Kpss sınavları ile alım yapan bölümler için atama takvimi bu şekildedir. 6 aylık aralarla 2 yılda toplam 4 atama yapılır.

Bilgisayar Mühendisleri  tercihlerini yaparlarken 4531 nitelik kodunu kullanmaktalar. Bir başka deyişle şartlarında bu nitelik kodlarını bulunduran kurumlara başvuruda bulunabilirler. Bu nitelik kodlarının yanında herhangi bir lisans programından mezun olanları niteleyen kod (4001) ile de lisans mezunları kurumlara başvuruda bulunabilirler.

Bilgisayar Mühendisliği Atama Puanları – En Yüksek ve En Düşük Puanlar (2020/1)

Bilgisayar mühendisleri kurumlara merkezi alımla değişik pozisyonlarda atanabilmekteler ama biz bu listede yalnızca mühendislik unvanı ile atanılan kurumları listeledik. Bu kadrolardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Stajyer Aim Memuru
  • Memur
  • Mühendis
  • Bilgisayar İşletmeni
  • Çözümleyici
  • Programcı

Biz bu listede Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu adayların en yüksek ve en düşük puanlarıyla hangi kuruma atandıklarını listeledik.

Bilgisayar Mühendisliği Atama Taban Puanları 2020/1 (2020 yılı Son atama)

Kpss Bilgisayar Mühendisliği atamaları - Merkezi lisans alımları
Bilgisayar Mühendisliği 2020/1 atama taban puanları – Kpss 2020 merkezi alım lisans mühendislik atamaları

 


 

Listelerdeki veriler ÖSYM-YÖK-YÖKATLAS tarafından paylaşılan güncel verilerdir. Tercihlerinizi yaparken lütfen ÖSYM-YÖK verilerini göz önüne alarak yapınız.

Detaylı bilgiler için ÖSYM sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özet
Bilgisayar Mühendisliği Atama Puanları
Yazı
Bilgisayar Mühendisliği Atama Puanları
Tanım
Bu atama döneminde Bilgisayar Mühendisi adayların tercih edebilecekleri kadrolara bakacak olursak bunların başında Mühendislik, Programcı , Bilgisayar İşletmeni , Memur , Stajyer Aim Memurluğu geliyor. En yüksek Atama Puanı 95.735 DHMİ, en düşük 86.941 puanla Göç İdaresi GM oldu.
Yazar
Yayıncı
sorubizden.com
Logo

2 thoughts on “Bilgisayar Mühendisliği Atama Taban Puanları (2020/1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir